Generácia,
ktorá sa zaujíma

Hoaxera Dannyho Kollara polícia monitoruje náramkom

Hoaxer Daniel Bombic, ktorého na internete poznajú desaťtisíce ľudí pod prezývkou Danny Kollar, sa zvykol polícii vysmievať, že je proti nemu bezmocná. V lete 2022 však na neho vydali európsky zatýkací rozkaz. Ten bol potrebný, keďže Danny Kollar dlhodobo žije v Anglicku.

Britská polícia ho vypátrala a zadržala. Podľa portálu Živé.sk zaplatil Danny Kollar kauciu 15 000 libier, vďaka ktorej ho prepustili na slobodu.

Kollar ďalej pred svojimi sledovateľmi zahmlieva informácie ohľadom jeho zadržania aj súdu. Ako uvádza Živé.sk, má na členku monitorovací náramok a najneskôr o 22. hodine musí byť každý deň doma. Nonstop musí mať pri sebe zapnutý mobil, aby ho polícia mohla kontaktovať a trikrát týždenne sa musí hlásiť na policajnej stanici.

Kto je Danny Kollar?

Hoaxer vystupuje najmä na sociálnej sieti Telegram, kde má stabilnú komunitu približne 50-tisíc sledovateľov. Rieši kontroverzné témy ako vojna na Ukrajine, migrácia, očkovanie proti covidu-19 a pri všetkých týchto témach spochybňuje oficiálne autority. Vojna je vymyslená, prúdia tu hordy afrických migrantov, ktorí ohrozujú našu budúcnosť a pandémiu umelo vytvoril Bill Gates, aby nás vyhubil.

V ľuďoch vzbudzuje strach, pocit, že nikomu a ničomu sa nedá veriť a nenávisť.

Častokrát vytvára dezinformácie použitím videí alebo fotografií, ktoré vznikli v úplne inom čase a kontexte, ako uvádza Kollar. Práve preto je tak dôležité overiť si pôvod fotografií a videí skôr, ako si o niečom vytvoríme názor.

Jeho obľúbeným „športom“ je aj hon na ľudí, ktorí proti dezinformátorom bojujú. Zverejňuje ich osobné fotografie, údaje, adresu či telefónne čísla a vyzýva svojich sledovateľov, aby týchto ľudí prenasledovali.

Kollar pritom sedí v pohodlí svojho londýnskeho bytu.

Čo ho čaká ďalej?

Súd by mal prebehnúť v januári 2023. Nie je ešte verejne známe, pre čo všetko Danny Kollar pred súdom bude stáť, podľa dokumentu, ktorý sám zverejnil, je však horná hranica jeho trestu 9 rokov a 8 mesiacov odňatia slobody.

No a Kollar sa zatiaľ pred svojimi fanúšikmi tvári, akoby sa nič nedialo a nad políciou mal stále navrch.

Reklama

Vyber si viac z Hoaxy&Konšpirácie