Generácia,
ktorá sa zaujíma

Prečo odchádzajú umelci z Instagramu?

Keď si s niekým vymieňaš kontakt, dáš mu svoje telefónne číslo alebo Instagram? Asi skôr ten Instagram, aj keď nemôžeme hovoriť za každého. Instagram je silná sociálna sieť, no mnohí umelci ju začali opúšťať. Prečo? 

Reels náš všemohúci

Pamätáš si ešte začiatky Instagramu? Ja viem, chce to trošku zamyslenia. Možno si mal na práci práve vtedy dôležitejšie veci, ako učiť sa chodiť či vedieť naspamäť malú násobilku. Instagram vznikol v roku 2010 a táto sociálna sieť bola v prvom rade zameraná na fotky. 

dievča držiace tabuľku s počtom likes z instagramu

Veci sa však od 2010 zmenili a momentálne na Instagrame uvidí fotku tvojho roztomilého psíka minimum ľudí, pokiaľ z jeho fotiek nespravíš Reels

Skús si teraz otvoriť Instagram a scrolluj nástenku. Čo ti zobrazuje? Reels za Reelsom. Ak máš šťastie, pomedzi to, ti nenápadne ponúkne aj jednu fotku.

Vitajte na Instagrame: Miesto pre videá, Reels a… Reels

Prečo sú na tvojej nástenke samé Reels? Instagram sa snaží dobehnúť TikTok, platformu, ktorá sa krátkymi videami priam hemží. 

Pri predbiehaní, koľko stiahnutí budú mať z App Store a ktorá appka bude používanejšia, sa však zabudlo na umelcov. Najmä tých, ktorých Instagram do veľkej miery živil. 

žena maľujúca obraz

Umelci ako fotografi, ilustrátori a ľudia kresliaci komixy, ktorých obsah sa nedá prispôsobiť trendu Reels, strácajú sledovateľov, lajky a tým aj svoje živobytie

Kde môžeš nájsť umelcov, ktorí opustili Instagram? 

Ak si aj ty fanúšik umenia a umenie z Instagramu mizne, môžeš ho nájsť napríklad na Twitteri

Nájdeš ho taktiež na umeleckých platformách ako VSCO a Glass. No a nemôžeme zabudnúť ani na profesionálne siete ako sú Behance a LinkedIn

Podporuj ľudí a stránky, ktoré tvoria plnohodnotný obsah

Instagram ti ponúka možnosť zmeniť to, čo vidíš vo svojom feede. Keď klikneš v ľavom hornom rohu na miesto, kde je tvoje meno, ponúkne ti dve možnosti: 

❤️ obľúbené

❤️ sledované

Môžeš si pridať 50 účtov, ktorých obsah chceš vidieť. Instagram ti ho bude ukazovať v tvojom feede vyššie a v chronologickom poradí. 

Ak teda nechceš, aby tvoji obľúbení tvorcovia obsahu Instagram pomaly opustili, tento malý trik ti môže padnúť vhod.

Zdroje: 

newyorktimes.com

https://about.instagram.com/blog/announcements/favorites-and-following

Reklama

Vyber si viac z Arts&Kultúra