Generácia,
ktorá sa zaujíma

Anketa: Koľko peňazí míňaš na vianočné darčeky?

V uliciach Bratislavy sme sa spýtali na to, koľko ľudia míňajú na vianočné darčeky. Ako však kúpiť užitočné darčeky od srdca a neskrachovať kvôli nim?

Vyskúšaj metódu 4 darčekov. Čo to je?

Kúp najbližšej osobe alebo osobám 4 darčeky. Aké?

🎁 niečo, čo človek chce

🎁 niečo, čo človek potrebuje

🎁 niečo na oblečenie

🎁 niečo na čítanie

Prvý darček je splnenie želania druhej osoby. Aj keď sa tebe možno nákup tohto darčeku úplne nepozdáva. Druhý darček by mal byť praktický. Napríklad nový hrniec, škrabka na zemiaky, nová taška na notebook alebo hocičo, čo tvoj blízky naozaj potrebuje a nemá.

Tretí darček má tiež praktický rozmer, pretože oblečenie sa dá vždy vynosiť alebo podarovať ďalej. Posledný darček sa ti oplatí kupovať asi iba vtedy, pokiaľ obdarovaná osoba rada číta.

Samozrejme, nemusíš kupovať štyri darčeky. Pokojne stačí aj jeden alebo žiadny. Toto rozhodnutie je len na tebe. Dôležité je, aby si sviatky prežil v pokoji, bez hádok a užil si spoločný čas s rodinou.

Táto metóda sa uplatňuje najmä pri deťoch, keďže tie dostávajú viac darčekov, no pokojne môžeš túto tradíciu zaviesť aj vo svojej rodine, s priateľom/priateľkou alebo kamošmi.

Nakupuj zodpovedne

Dôležité je, aby si tieto darčeky nakupoval zodpovedne.

Mysli na to, čo nakupuješ a kde.

To znamená, radšej kúp jednu kvalitnú vec, než veľa zbytočností, ktoré možno neskôr skončia v koši. Taktiež mysli na to, odkiaľ darčeky nakupuješ. Radšej podpor lokálnych výrobcov, pri ktorých vieš, že produkty skutočne pochádzajú zo Slovenska.

Tiež si prosím na darčeky neber žiadne pôžičky, ani ich neber na splátky. Veľmi ľahko tak môžeš skončiť v problémoch.

Video: Martin „Yuwac“ Hluchý

Reklama

Vyber si viac z Toto takto